Gondole magazynowe do warsztatu i fabryki – jakie wybrać?
Gondole magazynowe to specjalne konstrukcje, które pozwalają na wygodne przechowywanie różnych przedmiotów. Takie meble są dostępne w wielu wersjach, co umożliwia dostosowanie odpowiedniego wariantu do warunków lokalowych i specyfiki firmy. Jak wybrać właściwą gondolę magazynową?
Regał-gondola – czym jest?
Regał-gondola to specjalna konstrukcja z półkami z obu stron. Taki mebel pozwala na ustawienie na środku pomieszczenia lub pomiędzy dwoma stanowiskami. Pracownicy mogą ustawiać na nim akcesoria niezbędne podczas wykonywanych czynności czy gotowe produkty. Regały tego typu umożliwiają nie tylko na stworzenie dodatkowego miejsca do przechowywania, lecz także wydzielenie przestrzeni w magazynie czy fabryce. Często korzysta się z nich również w sklepach i warsztatach samochodowych.
Jak wybrać odpowiednią gondolę magazynową?
Na rynku znaleźć można gondole magazynowe, które różnią się od siebie wieloma cechami. Wybierając odpowiedni model, warto skupić się na takich parametrach technicznych jak:
- rozmiar i pojemność,
- zastosowane materiały,
- rodzaj konstrukcji,
- zastosowane półki i ich rozmieszczenie,
- mobilność,
- stabilność i jakość wykonania,
- sposób montażu i możliwość dostosowania regału do własnych potrzeb,
- odporność na warunki panujące w danym zakładzie.
Niezwykle istotny jest też producent gondoli magazynowej. Warto wybierać modele tworzone przez firmy z wieloletnim doświadczeniem. Takie meble kupuje się raz na kilka lub kilkanaście lat, dlatego dobrym pomysłem jest postawienie na konstrukcje cechujące się odpowiednio wysoką jakością.
Rozmiar i pojemność gondoli sklepowej
Przed wyborem odpowiedniej gondoli sklepowej należy zastanowić się nad ilością i rodzajem materiałów, narzędzi, części lub produktów, które będą przechowywane na półkach. Regał musi również mieścić się w konkretnym miejscu. Warto postawić na takie konstrukcje, które można wzajemnie ze sobą łączyć, tworząc ciągi gondolowe. To pozwoli łatwo zyskać dodatkową przestrzeń do przechowywania w przyszłości.
Materiały zastosowane do stworzenia gondoli sklepowej
Gondole sklepowe wykorzystywane w magazynach i zakładach przemysłowych zwykle wykonuje się ze stali lub znacznie lżejszego aluminium. Na rynku znaleźć można też produkty tego typu powstające z tworzywa sztucznego. Konieczny jest wybór takiego materiału, który pozwoli na utrzymanie przedmiotów o konkretnej masie.
Rozłożenie półek w regale-gondoli
Gondole sklepowe różnią się przede wszystkim liczbą i rozmieszczeniem półek. Zwykle znajdują się one z obu stron pionowej ścianki. Warto przemyśleć, jak duże przedmioty zamierzasz przechowywać na gondoli. Szczególnie ważna jest ich wysokość. Najlepiej wybierać takie gondole, które mają regulowany zakres wysokości, na jakiej można umieścić półki i upewnić się, że zmieszczą się w nim najwyższe towary z asortymentu.
Mobilność regału-gondoli
Niektórym osobom zależy na tym, by regał-gondola był konstrukcją mobilną. Takie meble można wyposażyć w dodatkowe kółka, które ułatwią jego przesuwanie. Mobilne konstrukcje powinny mieć także blokadę, pozwalającą na unieruchomienie regału w jednym miejscu.
Jakość wykonania gondoli sklepowej
Nie bez znaczenia jest też jakość wykonania gondoli sklepowej. Konstrukcja ta powinna być odpowiednio stabilna, zwłaszcza w sytuacji, gdy zamierzasz przechowywać na regale ciężkie przedmioty. Konieczne jest też upewnienie się, że dany mebel nie przewróci się w sytuacji, gdy rzeczy zostaną umieszczone na półkach tylko z jednej strony.
Montaż gondoli sklepowej
Gondole sklepowe często są dostarczane do klientów w wersji już złożonej. Takie meble można również zmontować samodzielnie i dostosować je do własnych preferencji, np. pod względem liczby zastosowanych półek. Trzeba jednak pamiętać, by wszystkie elementy zostały zamocowane zgodnie z instrukcją dołączoną przez producenta. Ich rozmieszczenie wpływa bowiem na stabilność całej konstrukcji, a więc również bezpieczeństwo jej użytkowania.
Gondola magazynowa a warunki panujące w zakładzie
Gondola magazynowa musi być również wykonana z materiałów odpornych na działanie czynników zewnętrznych, które pojawiają się w danym budynku. Mowa tu m.in. o wilgoci. W miejscach, w których pojawia się woda, konieczne jest zastosowanie materiałów niesprzyjających rozwojowi korozji. W warunkach podwyższonej lub obniżonej temperatury warto postawić na regały-gondole z odpowiednimi certyfikatami, odporne na działanie takich czynników.
Szukasz jakościowych gondol magazynowych, które sprawdzą się w Twojej firmie? Zapraszamy do kontaktu!